הסעה
חי הסעות
הסעות לאירועים במחירים לכל כיס
להזמנות חייגו:
072-3385321הסעות תלמידים

נהגים מסורים
קריוקי בהסעה
הסעות לאירועים

המשימה הלא פשוט של הסעות תלמידים והדרכים להתמודד איתההסעות תלמידים

בתי ספר רבים מודעים לחשיבות של הסעות תלמידים. בחירה בשירות זה למען התלמיד מאפשרת למוסד הלימודי להתנהל בצורה החלקה ביותר, לדרוש משמעת והגעה בזמן, וגם לבטח את התלמידים בזמן הנסיעה (פרט חשוב ביותר בתקופות של מתקפות טרור חוזרות ונשנות, הנוגעות, בין השאר, בתחבורה הציבורית בערים הגדולות).

ישנם כמה גורמים שיכולים ליזום את ההחלטה להביא תלמידים למוסד החינוכי באמצעות הסעות מסודרות. לעיתים זה המוסד עצמו, בעוד בפעמים אחרות זוהי יוזמה של ההורים עצמם, שמעדיפים שהילדים שלהם יגיעו לבית הספר בצורה בטיחותית ומאורגנת יותר.

 

מדוע משימת הסעות תלמידים יכולה להיות מורכבת מאוד?

ישנם מספר גורמים שהופכים את משימת הסעות תלמידים למורכבת, כאשר הדומיננטי ביותר מבניהם – התלמידים עצמם. אין זה סוד שמדובר בדור לא פשוט, ואנשים שלא רגילים לתקשר עם נציגיו יכולים למצוא את עצמם במצב מאוד לא נעים, שבו התלמידים מתנהגים בצורה לא נאותה במהלך הנסיעה.

הקושי הזה נופל בצורה בלעדית על אחריותו של הנהג, שאמור לדאוג לכך שהנסיעה תתנהל בצורה הדרושה. לכן, במידה ומישהו מהתלמידים מתנהג בצורה לא ראויה, הצורך ליצור משמעת מינימאלית באוטובוס מוטל על הנהג. עם זאת, כמובן שיש לעשות זאת בצורה שלא תגרום אי נעימות כלשהי לאף אחד מהנוכחים. וזוהי האמנות הגדולה שרק אנשים מנוסים יכולים לבצע בצורה הדרושה.

 

כיצד אמור הנהג להתנהג במהלך הנסיעה.

באופן טבעי, הדבר החשוב ביותר שמצופה מנהג זה נהיגה איכותית ובטיחותית. מצד שני, על מנת לעשות זאת בצורה טובה, הוא חייב להיות מרוכז בכביש, ולא במתרחש בספסלים האחוריים של האוטובוס. לכן, על מנת שתהליך הנסיעה לא יתחיל ברגל שמאל, יש לקבוע נהלי התנהגות בזמן הנסיעה, להזכיר אותם בתחילת כל דרך.

במידה ומישהו מהתלמידים מסרב להתנהג בצורה מקובלת, למשל צועק, מלכלך את האוטובוס ומפריע למהלך התקין של הנסיעה, הרצון הראשון של רבים מהנהגים, זה לעצור את הרכב ולדרוש שקט ומשמעת ולא להמשיך לנסוע עד שכך יהיה. עם זאת, לא תמיד זה עובד. לכן חשוב מאוד שתהיה תקשורת ישירה בין מארגני ההסעות, הנהגים, הנהלת בית הספר וועד ההורים, מה שמוסיף מורכבות נוספות לכל העניין, ומעלה אתגר חדש ולא פחות מורכב בפני הנהג.

 

מאפיינים של חברת הסעות שיכולה להתמודד עם המשימה

לא כל חברה העוסקת בתחום ההסעות מסוגלת להעניק את השירות הספציפי הזה, ויש לכך מגוון סיבות אובייקטיביות. הספקה של הסעות תלמידים לבית ספר שלם זוהי משימה לא פשוטה, הדורשת משאבים רבים של כלי רכב ונהגים כאחד. בנוסף לנהגים הקבועים, נדרש גם צוות חילופי למקרים מיוחדים, במידה ויש צורך לעשות משמרת נוספת, או שאחד הנהגים חולה, וכו'.

בנוסף על כל זאת, על מנת להסיע את כל התלמידים בזמן לתחילת השיעור, על כל אחד מהנהגים להיות אחראיים ולצאת בזמן, בכדי שהילדים לא יוכלו לטעון שהן איחרו באשמת הנהג. כל אלה זה רק חלק קטן מהאחריות שמוטלת על כתפי חברה שלוקחת על עצמה את המשימה להסיע ילדים בבית ספר בשנת 2016  – תקופה מודרנית מורכבת בעלת חוקים ותנאים נוקשים ביותר.  

חברת "חי הסעות" פועלת בשוק ההסעות בישראל מזה 20 שנה ובמשך כל שנות פועלה מספקת שירות ברמה הגבוהה ביותר, נהגים מיומנים ומנוסים, כלי רכב חדשניים ופתיחות מלאה לצרכי הלקוחות. בנושא חשוב כמו הסעות תלמידים, חברת "חי הסעות" דואגת להעניק את תשומת הלב הרבה ביותר על מנת לספק שירות מעולה וביטחון מלא לכל אחד מהנוסעים ולהביא אותם בבטחה ליעדם.

הסעות תלמידים על ידי חברה מובילה בתחום, לפרטים חייגו: 072-3385321